Dom Narodowy
18.04.2025 08:00 - 18.04.2025 18:00
Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" zaprasza dzieci oraz młodzież do wzięcia udziału w II edycji Międzynarodowego Konkursu Malarskiego im. Pawła Wałacha, organizowanego w ramach działalności Centrum Folkloru Śląska Cieszyńskiego. Konkurs ma na celu zachęcenie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym do twórczego spędzania czasu i inspiracji regionem Śląska Cieszyńskiego. Na konkurs można przesyłać prace związane z regionem: pejzaże, stare chaty, prace inspirowane zwyczajami, strojami ludowymi i samym artystą Pawłem Wałachem (portrety).
UWAGA! PRZEDŁUŻENIE terminu przyjmowania zgłoszeń! Ze względu na liczne prośby placówek edukacyjnych PRZEDŁUŻAMY termin przyjmowania zgłoszeń do II Międzynarodowego Konkursu Malarskiego Pawła Wałacha, do dnia 18 kwietnia 2025!
UNCZESTNICY KONKURSU:
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży.
TERMINY:
ZGŁOSZENIA:
Prace wykonane dowolną techniką plastyczną (ołówek, farby, kredki, pastele, wycinanka) na papierze w formacie A3 należy dostarczyć w oryginale do dnia 30 marca 2025 r. na adres organizatora: Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy”, Rynek 12, 43-400 Cieszyn. Praca powinna być opatrzona następującymi informacjami: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, klasa (wiek), imię i nazwisko opiekuna konkursu z ramienia szkoły/imię i nazwisko rodzica lub opiekuna (w przypadku zgłoszeń indywidualnych), adres i numer szkoły, nr telefonu/adres i numer szkoły, nr telefonu rodzica lub opiekuna (w przypadku zgłoszeń indywidualnych). Do prac należy dołączyć wypełniony Formularz Zgłoszenia, który można pobrać poniżej. Komisja konkursowa oceniając prace weźmie pod uwagę zgodność pracy z tematem konkursu, pomysłowość i oryginalność wykonania (kompozycja, czytelność przekazu), jakość, estetykę wykonania, staranność.
PLIKI DO POBRANIA:
Spośród prac zakwalifikowanych do konkursu Komisja konkursowa przyzna nagrody rzeczowe i dyplomy dla laureatów i uczestników konkursu.
Paweł Wałach urodził się w dniu 02.02.1942 r. w Śmiłowicach. Należał do Polskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków w Republice Czeskiej, gdzie przez wiele lat był prezesem oraz do Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Nieborach (Zaolzie). Malował obrazy olejne mówiące o tematyce regionu Śląska Cieszyńskiego – pejzaże, stare chaty góralskie, stroje czy obrzędy. Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, reprezentował region podczas plenerów malarskich w kraju i poza jego granicami.