Zamknij
Menu główne

Konkurs Gwar – wyniki i zaproszenie na finał

Kiedy:
19 Grudzień 2017@16:00
2017-12-19T16:00:00+01:00
2017-12-19T16:15:00+01:00
Gdzie:
KaSS Strelnice , Czeski Cieszyn
ul. Strelnicni 1
Kontakt:
Agnieszka Pawlitko
668 860 354
Konkurs Gwar - wyniki i zaproszenie na finał @ KaSS Strelnice , Czeski Cieszyn

Wyniki XIV Konkursu Gwar „Po cieszyńsku po obu stronach Olzy”, 28 – 29. 11.2017

Kategoria A (3 – 6 lat)
Miejsce I: Zofia Francuz
, „Kapusta” twórczość literacka Antoniego Kretka i Antoniego Juroszka z Istebnej, zgłoszenie indywidualne
Miejsce II: Jakub Pyszko, „Jedzyni ze ziymioków”, Tomasz Sochacki, Szkoła Podstawowa z Polskim Językiem Nauczania w Bukowcu
Miejsce III: ex aequo
Paweł Łukosz
, „Wiersz do Adasia” Wanda Mider, Przedszkole nr 6 w Ustroniu,
Martyna Marek „Goiczorki” Wanda Mider, Przedszkole nr 7 w Ustroniu
Wyróżnienie: Aleksander Jamrozik, : „Skuter” Wanda Mider, Przedszkole nr 6 w Ustroniu

Kategoria B (7 – 10 lat)
Miejsce I: Jakub Kobielusz
, „Jako Janko Gajdosz, ucił wilka grać na gajdach”, tekst własny, Szkoła Podstawowa nr 2 w Koniakowie
Miejsce II: Elżbieta Bień, „Ło naprawianiu”, Anna Wacławik, Szkoła Podstawowa z Polskim Nauczaniem w Czeskim Cieszynie
Miejsce III: Filip Ludorowski, „Wypracowani domowe o kurze”, Henryk Jasiczek, Klimatyczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jerzego Michejdy w Ustroniu
Wyróżnienie: Kamil Waliczek, „Kamrat, przebocz”, Karol Piegza, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Brennej

Kategoria C (11 – 15 lat)
Miejsce I:
Agnieszka Szotkowska, „Pamiyntnik moji matki”, Karol Piegza, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza z Polskim Językiem Nauczania w Jabłonkowie
Miejsce II: ex aequo
Julia Nowak
, „Chodzyni z goiczkiem”, Anna Musiał, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Brennej
Marta Szarzec, „Ło moji rodzinie”, Zuzanna Bujok, indywidualne zgłoszenie
Miejsce III: ex aequo
Karolina Dynek
, „Felerny dziyń”, tekst własny, Szkoła Podstawowa w Kaczycach
Małgorzata Szotkowska, „Przemierzły kłobuk”, autor nieznany, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza z Polskim Językiem Nauczania w Jabłonkowie

Wyróżnienia: ex aequo
Marcin Site
k, „Jak ech chodził do szkoły…”, Karol Klocek, Szkoła Podstawowa w Kaczycach ex aequo
Zuzanna Maciejczek
, „Gdo zjod Jelita”, Stanisław Jabłonka, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Górkach WIelkich
Mateusz Wacławczyk, „Jako kiejsi pościli i świyntowali”, Stanisława Jabłonkowa, Szkoła Podstawowa im. Z. Kossak w Pierścu
Kamila Idziniak, „Baba w debli skórze”, Antoni Kretek, Szkoła Podstawowa nr 2 w Koniakowie
Anna Legierska, „Wajco”, Małgorzata Małyjurek, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Istebnej
Aleksandra Gąsior, „Danielka”, Zuzanna Bujok, Klimatyczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jerzego Michejdy w Ustroniu
Florentyna Loter, „Trzista korón w kapsie, jo cały dziwoki”, Lidia Szkaradnik, Klimatyczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jerzego Michejdy w Ustroniu
Ema Tomanek, „Prastarzik szmeliniorz”, Beata Tomanek, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza z Polskim Językiem Nauczania w Jabłonkowie

Kategoria D (16 lat i więcej)
Miejsce I: Natalia Sikora
, „Fuj, ta skleroza”, Krystyna Roszak, Polskie Gimnazjum im. J. Słowackiego w Czeskim Cieszynie
Miejsce II: ex aequo
Gabriela Kiełkowska
, „ W kożdym kóntku po dziecióntku”, Lidia Szkaradnik, Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie
Łukasz Kukuczka, „Jako mnie Gajdosz muzykom zaścipił”, tekst własny, Zespół Szkół Technicznych im. Gwidona Langera w Cieszynie
Miejsce III: Joanna Leś, „Rzecz o kiszeniu kapusty”, Karol Klocek, Zespół Szkół Technicznych im. Gwidona Langera w Cieszynie
Wyróżnienie: ex aequo
Marcin Michalik
, „W Cyrkusie”, na podstawie anegdoty ludowej, , II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie
Agnieszka Stroka, „Gynsio ballada” i „Szkubaczki”, Jan Chmiel, , II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie

Kategoria E (grupy)
Miejsce I:
nie przyznano
Miejsce II: Dziecka z Bukowca (…), „Rok na nasiy dziedzinie”, na podstawie Janiny Łakota napisała Beata Tomanek, Szkoła Podstawowa z Polskim Językiem Nauczania w Bukowcu
Miejsce III: ex aequo
Wiesioło Ferajna”( Kamil Kołatek, Szymon Tetla, Dawid Koniczny, Marta Matuszyńska, Marta Boruta), „Siła miodu”, tekst własny z utworu Karola Klocka „Jak my paśli krowy” i Wandy Mider „Wnuczek”, Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego – Gimnazjum w Zebrzydowicach ex aequo
Eliška i Anežka
(Eliška Nieslaniková, Anežka Puczoková) „Spotkani”, Gabriela Mazurova, Základní Škola Jablunkov
Wyróżnienie: ex aequo
Grupa z Kopernika
(Bielesz Jakub, Kobielusz Karolina, Johut Wiktoria, Polok Julia, Branny Anna, Jedzok Julia, Marczak Szymon, Rakowski Bartosz, Wenglorz Anna, Wołowiec Robert, Julianna Branny), „Wesele górali istebniańskich”, Jerzy Probosz, II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie
Dziecka z Łómnej (T. Jopek, M. Sikora, K. Macko, D. Sikora, M. Czudek, F. Jopek, Sz. Cieślar, D. Gruszka, Sz. Nogły, K. Kawulok, H. Gamba), „Jak się bawiły dziecka na Świyntego Jona”, nauczycielki z Łomnej, Szkoła Podstawowa z Polskim Językiem Nauczania w Łomnej Dolnej

Nagroda specjalna sponsorowana przez Koło nr 6 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej:
Wiktoria Ćmiel
, „Jo je mały połaźniczek”, tekst ludowy, Przedszkole z Polskim Językiem Nauczania w Gródku

Nadchodzące wydarzenia

Gru
19
wt
2017
16:00 Konkurs Gwar – wyniki i zaprosze... @ KaSS Strelnice , Czeski Cieszyn
Konkurs Gwar – wyniki i zaprosze... @ KaSS Strelnice , Czeski Cieszyn
Gru 19@16:00
Konkurs Gwar - wyniki i zaproszenie na finał @ KaSS Strelnice , Czeski Cieszyn
Wyniki XIV Konkursu Gwar „Po cieszyńsku po obu stronach Olzy”, 28 – 29. 11.2017 Kategoria A (3 – 6 lat) Miejsce I: Zofia Francuz, „Kapusta” twórczość literacka Antoniego Kretka i Antoniego Juroszka z Istebnej, zgłoszenie[...]

Kontakt

CIESZYŃSKI OŚRODEK KULTURY “DOM NARODOWY”
Rynek 12
43-400 Cieszyn
tel.: +48 33 851 07 11
sekretariat@domnarodowy.pl
NIP: 548 10 27 899

© 2017 domnarodowy.pl - COK “Dom Narodowy” Cieszyn Rynek 12 | Made with ♥ in Cieszyn / Český Těšín