Aktualności

Zobacz wszystkie
02 kwietnia 2024

Koncert Pieśni Wielkopostnych - Kapela Fedaków

 

W niedzielę 24 marca 2024 w Kościele Parafii Świętej Marii Magdaleny w Cieszynie odbył się wyjątkowy koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Kapeli Fedaków, który wprowadził nas w atmosferę zadumy związanej z właściwym przeżywaniem zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. 

 

KAPELA FEDAKÓW

to rodzinny zespół z Katowic, grający muzykę tradycyjną ze Śląska i innych części kraju, a także autorską muzykę inspirowaną polską muzyką tradycyjną. Zespół popularyzuje także muzykę i tańce tradycyjne poprzez organizowanie i prowadzenie warsztatów, potańcówek i innych działań kreatywnych, w które każdorazowo angażują lokalne społeczności i uczestników swoich warsztatów. Zespół koncertuje i edukuje zarówno w swoim regionie, jak i w dalszych zakątkach – Krakowie, Warszawie, Pradze czy Ostrawie.

Powiedzieć, że Kapela Fedaków dzieli się z słuchaczami radością płynącą z muzyki tradycyjnej to zbyt mało, by oddać wyjątkowość zespołu. Muzycy pokazują, że dźwięki wydobywane z instrumentów używanych kiedyś często na polskiej i śląskiej wsi, dodatkowo wzbogacone rodzinnym ciepłem i niewątpliwym poczuciem humoru familii Fedaków pozwolą każdemu odnaleźć się w przyjaznej atmosferze pięknej muzyki. Zespół nie tylko wyszukuje muzyczne perełki ze swojego regionu, ale także wzbogaca je o autorskie aranżacje, łączące szacunek do tradycji z osobistą propozycją artystyczną.

skład zespołu:

???? Iga Fedak - śpiew

???? Karolina Fedak - suka biłgorajska, skrzypce

???? Jakub Fedak - cymbały, fujarki

 

 

Dziękujemy za niezwykłe wrażenia podkreślone brzmieniem tradycyjnych instrumentów. 

 


 

 

 

Powrót