Aktualności

Zobacz wszystkie
16 kwietnia 2020

Nowy termin 30. Święta Trzech Braci

Nowy termin 30. Święta Trzech Braci

Uwzględniając wszystkie okoliczności związane z epidemią koronawirusa i brak pewności, kiedy będziemy mogli wspólnie się bawić, władze Cieszyna i Czeskiego Cieszyna podjęły decyzję, że Święto Trzech Braci zostanie przeniesione na 18-20 czerwca 2021r.

"Tegoroczne Święto Trzech Braci miało być jubileuszową, XXX edycją. - Dołożyliśmy wszelkich starań, by program był wyjątkowy. Epidemia koronawirusa zatrzymuje nas w domu, nie mamy wiążących decyzji, kiedy znikną granice, jak rozłożony zostanie w czasie powrót do normalności. Nie wiemy, kiedy znów będziemy jednym miastem" – zauważaGabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

"Decyzja o odwołaniu była trudna, ale nie widzimy innej rozsądnej w tej okolicznościach możliwości. Nowy termin to 18-20 czerwca 2021 r. Postaramy się w miarę możliwość przenieść zaplanowane koncerty i wydarzenia. Obecne utrudnienia nie wpływają na nasze relacje, decyzję podjęliśmy wspólnie, razem też postaramy się, by otwarcie ponowne granicy było uroczyste, wyczekujemy tego momentu. Na integrację w ramach Święta Trzech Braci zapraszamy w czerwcu 2021 rok"u – informuje Adam Cieślar, dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy”.

Powrót