Informacje

Nazwa:
Ogrody Jaźni - wystawa w Galerii Ceglanej
Miejsce:
Galeria Ceglana Domu Narodowego
Data:
2021-04-16 00:00 - 2021-05-07 00:00
Miejsce:
Galeria Ceglana Domu Narodowego
Opis:
Zmiana terminu!
Wystawa malarstwa Agaty Deszyńskiej-Susik pt. "Ogrody jaźni", będzie dostępna dla zwiedzających w Galerii Ceglanej Domu Narodowego od 16 kwietnia 2021 r. Wystawa nie zostanie otwarta, jeśli nie pozwolą na to obowiązujące na dzień 16 kwietnia obostrzenia.
 
 
„Ogrody jaźni” - wystawa malarstwa Agaty Deszyńska-Susik w Galerii Ceglanej

Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy zaprasza do indywidualnego zwiedzania wystawy malarstwa Agaty Deszyńskiej-Susik pt. "Ogrody jaźni". Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających od 16 kwietnia do 7 maja 2021 r.
 
OGRODY JAŹNI
 
Na wystawie zostaną zaprezentowane obrazy olejne, których motywem przewodnim są rośliny. Odwiedzający będą mieli okazję wejść do świata abstrakcji kwiatowej połączonej ze światem zwierząt, geometryzacją oraz strukturami organicznymi. „Ogród jaźni” jest wycieczką nie tylko w głąb wyobraźni, ale również przekroczeniem granic rzeczywistego ujęcia roślin. Prace autorki inspirowane były twórczością takich malarek jak Georgia O’Keeffe, Frida Kahlo oraz Tamara Łempicka (Tamara de Lempicka).
 
AGATA DESZYŃSKA-SUSIK
 
absolwentka studiów magisterskich z Filozofii na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego. Pracę licencjacką obroniła na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ukończyła Studia Podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, na Wydziale Malarstwa. Zajmuje się malarstwem olejnym oraz akrylowym. W swoich pracach podejmuje głównie tematykę roślinną. Poszukuje różnorodnych form kwiatowych, które łączy z tematyką m.in. organiczną czy geometryczną. Inspirację dla jej twórczości stanowią obrazy Georgii O’Keeffe, Fridy Kahlo oraz Tamary Łempickiej.
 
 
 
 Wróć do listy