Redukcja Stresu

Zapanuj nad stresem! Zapraszamy młodzież i dorosłych na zajęcia, które pomogą zapanowac nad stresem. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godzinie 18:00 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury "Dom Narodowy".
 
ZAJĘCIA ORGANIZACYJNE 5 WRZEŚNIA 2022, GODZ. 18:00
 
Zajęcia nie są alternatywą dla osób wymagających pomocy lekarskiej ze względu na zdiagnozowaną chorobę psychiczną.
 
Coraz częściej, w natłoku negatywnych informacji, stajemy bezradni wobec lęku, który nie tylko nas blokuje, demotywuje lecz także, wg. rozpoznania lekarzy, jest główną przyczyną chorób cywilizacyjnych. Zapominamy wtedy, że lęk, czy też stres są emocją, bardzo intensywną w swej manifestacji, jednak tylko emocją, nad którą każdy z nas może zapanować, odzyskując kontrolę nad własnym sposobem myślenia, rozpoznaniem rzeczywistości, czy wręcz własnym życiem. Wystarczy zrozumieć, że każdy z nas jest wyjątkowy i poprzez własne indywidualne doświadczenie, tak jak nauczył się chodzić, jeździć na rowerze, czytać i pisać, tak samo może nauczyć się kontrolować emocje, gdyż jest to tylko umiejętność, którą osiąga się poprzez zdobycie podstaw teoretycznych wspartych odrobiną treningu praktycznego oraz własnym rozpoznaniem, które z narzędzi tej umiejętności wybieram, gdyż najlepiej ze mną współpracuje.
W doświadczeniu tym wesprze nas specjalista z zakresu profilaktyki stresu, który krok po kroku, w stopniu, zakresie i czasie, który zaplanowaliśmy na to przeznaczyć, przeprowadzi nas przez indywidualny proces rozpoznania i wyborów w ramach warsztatów organizowanych dla mieszkańców Cieszyna. Wiedza i umiejętności tu zdobyte, będą procentować całe życie nie tylko w pracy i nauce, lecz przede wszystkim podniosą standard naszego życia i wewnętrznej satysfakcji, dając umiejętności budowania odporności na wszelkiego rodzaju konflikty oraz uwalniania się zapisów tych informacji, które nas degradują lub choćby obniżają komfort naszego życia.